Logo
SnarkNews
 

NEERC , (), 18 . ( ), 17 , - 16 , , ( ).

( ) c 9 . Snark (), 8 .

Place User Score Global
1 Matov Dmitry, Saratov SU 9 10
2 Snark 8 8
3 Gladkikh Maxim, SPb SU 8 6
4 Nazarov Denis, Ufa SATU 8 5
5 Danchenko Alexey, Belarussian SU 8 4
6 Kuznetsov Pavel, Pomor SU 7 3
7 Petr Mitrichev, Moscow SU 7 2
8 Shavlyugin Eugene, Moscow SU 7 1
9-12 Denis Vlasov, Petrozavodsk SU 7 -
9-12 Kilmov Mikhail, Perm SU 7 -
9-12 Bikbaev Alexander, Ural SU 7 -
9-12 Tarasov Sergey, Taganrog SU of RE 7 -
13-20 Kryuchkova E.N., Altai STU 6 -
13-20 Temuri Zarqua, Tbilisi SU 6 -
13-20 Kulikov Egor, Moscow SU 6 -
13-20 Popelyshev Ivan, Moscow SU 6 -
13-20 Mogozov Artur, Altai STU 6 -
13-20 Samsonov Alexey, Ural SU 6 -
13-20 Ustinov Pavel, Chelyabinsk 6 -
13-20 Ilya Grebnov, Ivanovo SPU 6 -
21-26 Andrew Lopatin, SPb SU 5 -
21-26 Gusakov Alexey, Moscow SU 5 -
21-26 Kazmenko Ivan, SPb SU 5 -
21-26 Bankevich Sergey, SPb SU 5 -
21-26 Tipikin Eugene, Ural SU 5 -
21-26 Nikolaev Anton, Siberian SUTI 5 -
27-28 Nalivaiko Pavel, Moscow SU 4 -
27-28 Korduban Dmitry, NTUU "KPI" 4 -
29 Kornakov Ilya, Moscow SU 3 -
30 Reshetnyak Simon, SCH_Vladivostok 2 -
31 Levshunov Dmitry, Saratov SU 0 -

NEERC

Place User Score Global
1 Reshetnyak Simon, SCH_Vladivostok 18 10
2 Tarasov Sergey, Taganrog SU of RE 17 8
3 Kuznetsov Pavel, Pomor SU 16 6
4 Popelyshev Ivan, Moscow SU 16 5
5 Petr Mitrichev, Moscow SU 16 4
6 Kulikov Egor, Moscow SU 16 3
7 Nikolaev Anton, Siberian SUTI 15 2
8 Levshunov Dmitry, Saratov SU 15 1
9-10 Denis Vlasov, Petrozavodsk SU 15 0
9-10 Temuri Zarqua, Tbilisi SU 15 0
11-14 Andrew Lopatin, SPb SU 14 0
11-14 Gusakov Alexey, Moscow SU 14 0
11-14 Gladkikh Maxim, SPb SU 14 0
11-14 Ustinov Pavel, Chelyabinsk 14 0
15-16 Nalivaiko Pavel, Moscow SU 13 0
15-16 Shavlyugin Eugene, Moscow SU 13 0
17-22 Sokov Oleg, Orel STU 12 0
17-22 Kornakov Ilya, Moscow SU 12 0
17-22 Kazmenko Ivan, SPb SU 12 0
17-22 Matov Dmitry, Saratov SU 12 0
17-22 Mogozov Artur, Altai STU 12 0
17-22 Nazarov Denis, Ufa SATU 12 0
23-27 EJudge admin account 11 0
23-27 Bankevich Sergey, SPb SU 11 0
23-27 Bikbaev Alexander, Ural SU 11 0
23-27 Samsonov Alexey, Ural SU 11 0
23-27 Korduban Dmitry, NTUU "KPI" 11 0
28-30 Danchenko Alexey, Belarussian SU 9 0
28-30 Kilmov Mikhail, Perm SU 9 0
28-30 Ilya Grebnov, Ivanovo SPU 9 0
31-32 Kryuchkova E.N., Altai STU 7 0
31-32 Tipikin Eugene, Ural SU 7 0

,

Team1234Africa and MEAsiaEuropeLatin AmericaNorth AmericaOceania
Warsaw U: Filip Wolski,Marcin Pilipczuk,Marek Cygan 1711010018000
Moscow State U: Egor Kulikov,Mikhail Levin,Pavel Nalivaiko 51132006000
St. Petersburg U of IT, Mechanics and Optics: Iskander Akishev,Mikhail Dvorkin,Roman Satyukov 3945004000
Tsinghua U: Rong Ge,Tiancheng Lou,Weidong Hu 24410120000
U of Cape Town:Migael Strydom,Tamara von Glehn,Timothy Stranex 00002500000
Shanghai Jiao Tong U: Chang Liu,Chong Liu,Tao Xin 13320150000
Massachusetts Institute of Technology: Brian Jacokes,Eric Price,Hubert Hwang 00020000180
St. Petersburg State U: Gleb Leonov,Sergey Bankevich,Vitaly Valtman 1005001000
Saratov State U: Alexey Klimov,Sergey Nazarov,Vitaly Goldshteyn 0114000000
Twente U: Boris de Wilde,Erik-Jan Krijgsman,Kamiel Cornelissen 0024000000
U de Buenos Aires: Alejandro Deymonnaz,Francisco Roslan,Pablo Ariel Heiber 00000001400
Arab Academy for Science and Technology: Ahmed ElHabashy, Mostafa Ezzat, Moustafa Hosny 0000500000
Petrozavodsk State U: Alexey Nikolaevskiy,Denis Denisov,Ilya Nikolaevskiy 1010001000
I Tecnologico de Aeronautica: Anderson Aiziro,Felipe Souza,Rafael Daigo Hirama 0000000700
U of Waterloo: Malcolm Sharpe,Simon Parent,Tor Myklebust 00000000100
Novosibirsk State U: Stepan Gatilov,Vladislav Kuzkokov,Vyacheslav Tokarev 0011000000
U of Adelaide: Alex Flint,Patrick Coleman,Thoai Duy Khang Tran 00000000013
U Federal do Rio de Janeiro: Debora Silva,Vinicius Santos,Vitor De Mario 0000000400
California I of Technology: Hwan-seung Yeo,Paul Nelson,Po-Ru Loh 0100000010
U of Auckland: Andrew Olsen,Robert Bowmaker,Stephen Merriman 00000000010
Orel State Technical U: Dmitry Zhukov,Ilia Shishkov,Mikhail Ershov 0010000000
Kazakh National U: Artem Iglikov,Darkhan Tuyenbayev,Rustem Arzymbetov 0001000000
KTH - Royal I of Technology: Carl Nettelblad,Erik Bernhardsson,Joel Jonsson 0001000000
U of Wroclaw: Jakub Lopuszanski,Pawel Gawrychowski,Tomasz Wawrzyniak 0001000000
U of New South Wales: Beren Sanders,Clarence Dang,David Greenaway 0000000007
Pontificia U Catolica do Rio de Janeiro: Daniel Fleischman,Fabio Dias Moreira,Roberto Pereira Cavalcante 0000000200
U de Sao Paulo: Fabricio Benevides,Guilherme Silveira,Leonardo Facci 0000000200
Amirkabir U of Technology: Hadi Moshayedi,Hossein Azizpour,Mohammad Reza Khani 0000010000
Nanyang Technological U: Ainun Najib,Ardian Poernomo,Bramandia Ramadhana 0000010000
Zhejiang U:Guanghao Shen,Yao Guan,Yaoting Liu 0000010000
U Central de Venezuela: Jorge Bernadas,Luis Pena,Roman Gonzalez 0000000100
U of Toronto: Frank Pok Man Chu,Mohammad Moharrami,Sean Henderson 0000000010

NEERC

Medal ""
Gold medals 002302126519000
Silver medals 003290611108130
Bronze medals 41271121011124133
List1 5639425441672
List2 18811051770106106
List3 4100316100011510
List4 0100020000223
List5 1000010000010
Honorable mention 0401011000417